top of page

האם הגיל עושה את שלו?

כבר 10 שנים הצוות שלי ואני שומעות את המשפט הזה באותו הקשר. נשים מגילאים שונים, בדר"כ בגילאי 40 ומעלה הטוענות כי "הגוף שלהן כבר לא מה שהיה פעם", ו"אין מה לעשות. הגיל עושה את שלו".


בכל פעם שאני שומעת את המשפט הזה מחדש, אני משתגעת. כי אמונה במשפט הזה היא פשוט הדרך שלהן לוותר *על עצמן*, ולא להשקיע בגוף שלהן ע"י שגרת אימונים ואורח חיים בריא.

אז ברשותך, אשמח להפנות אלייך כמה שאלות ואחרי זה גם כמה הסברים. אם אצליח לשנות ולו במעט את האופן בו את מסתכלת על עצמך ועל החיים שלך, ובעקבות כך לבצע שינוי אמיתי, אני את שלי עשיתי. וזה ממש לא משנה אם את בת 50 + או בחורה צעירה שהשתחררה לא מזמן מהצבא. כולנו צריכות להבין כמה דברים מאוד פשוטים על החיים האלה.


שנתחיל?יעל ישראל


האם כשהיית ילדה או בחורה צעירה, הגעת ממקום למקום כמעט באופן קבוע עם רכב? או שבאופן כללי היית הולכת יותר ברגל למקומות? (את מבינה שיש כל כך הרבה נשים שהתנועה היחידה שלהן במהלך היום זו הדרך למעלית > הכניסה לאוטו > והעלייה דרך החניון למשרד? וחוזר חלילה)


האם כשהיית צעירה יותר, את ישבת במשך 7-12 שעות ביום מול מסך מחשב כשהגב שלך כפוף והעיניים שלך כבר אדומות? (וזה כשאת עובדת בעבודה משרדית). תחשבי על מעסים, ספרים, קוסמטיקאיות ושאר נותני השירותים ש"מבלים" כמעט את כל יום העבודה שלהם בעמידה או בהתכופפות. כל כך מאתגר.


האם כשהיית ילדה או נערה צעירה, פתחת עסק עצמאי עם כל החששות המלוות בכך, ובמשך שנים כה רבות היית צריכה: להיות זמינה ללקוחות, זמינה לעובדים, ופשוט זמינה לכל החרדות שלך, שגרמו לך לחשוב שכל רגע צריכים לקרוא לך כדי להציל את המצב, ואת לא יכולה לעשות בזמן הזה כלום? וככה במשך כל השבוע מהבוקר עד הלילה. הרבה אחרי שכולם כבר כיבו את הטלפונים.


אז התשובה היא שברור שלא. וזה ברור כי היית ילדה/נערה.תביני משהו. כשעוברות השנים, אנחנו מסגלות לעצמנו ייעוד, תפקיד, מטרות ודרכים להגשמה עצמית, כל אחת לפי רצונה ומשאלתה. אבל מה לעשות, יש לזה מחיר, שלא כולנו רואות אותו בזמן אמת. המחיר הוא ההזנחה של השרירים והחוזק הגופני, הזנחה של עמוד השדרה, הזנחה של המפרקים, הזנחה של הגב, הזנחה של הבטן, הזנחה של כפות הרגליים, הזנחה של הנפש ועוד...

כשהדרך היחידה שיש לגוף שלך לצעוק ולהתריע לך על ההזנחה הזאת, היא במקרה הטוב מראה חיצוני שאת פחות שלמה איתו או במקרה הגרוע, כאבים כרוניים במקומות שונים בגוף. כאבים שכבר שכחת איך זה לחיות בלעדיהם.


ולכן זה לא ש"הגיל עושה את שלו", זאת את שלא עושה את שלך.

כשאת מזניחה בתוך כל אתגרי החיים את הגוף שלך ואת עצמך. ואפשר לשנות את זה, בכל שלב ובכל גיל. וראיתי מקרים תאמיני לי. ואני לא מתכוונת לבחורות בנות 30, 40 ומעלה שעשו שינוי מדהים בחיים שלהן. אני מדברת על נשים שהחזיקו אותי חזק ואמרו לי: "בזכותך ובזכות צוות המדריכות פה יש לי גוף חדש בגיל 70".

ואנחנו כל כך מודות על הזכות הזו שניתנה לנו להשפיע ככה.
שיעורי יוגה בנס ציונה - סטודיו יעל ישראל


וכל השינוי הזה לא צריך לשרת את התמונות באינסטגרם או הפייסבוק שלך, כדי להראות משהו לא אמיתי, לא בריא ולא סקסי בעליל. השינוי צריך לשרת את הגוף שלך ואת איך שאת מרגישה בתוכו.

את פשוט צריכה להבין שיש משמעות לתנועה, לחיזוק ולהקשבה לגוף בכל גיל, למרות האתגרים המדהימים שניצבים בפנייך במהלך השנים.


כל מה שאת צריכה להפנים זה שבנוסף לכל השאיפות שלך בחיים, את צריכה גם לשאוף להרגיש בריאה, חזקה ומאושרת - תמיד. ולכן זה חלק מרכזי מההגשמה העצמית שלך. אימונים בכלל ושיעורי פילאטיס, פילאטיס שיקומי ויוגה בפרט (טוב אני קצת משוחדת) עם הדרכה וליווי צמוד של המדריכה בשיעור יגרמו לך לאורך זמן, עם התמדה והקשבה לגוף, להרגיש הרבה יותר חזקה, פחות כאובה, הרבה יותר צעירה ובסופו של דבר הרבה יותר בריאה. כי בשיעורים האלה את מניעה ומחזקת את הגוף באזורים כמו הגב, הצוואר, הבטן ועוד, אזורים שבמהלך היום שלך לאורך השנים פשוט הוזנחו.


אז אמנם לצערי עדיין לא המציאו את מכונת הזמן שתחזיר אותנו לגיל בו היינו צעירות, אבל לפחות ישנם לא מעט דברים שאנחנו יכולות לעשות כדי להרגיש ככה. וזה כל כך פשוט.


פשוט להשקיע בעצמך.


מקווה שתרמתי לשינוי קטן בחשיבה שלך. ואם עדיין לא אמרו לך את זה היום...

את מדהימה, אני מאמינה בך, ויש לך תחת מהמם.


אוהבת, יעל ישראל

380 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page