בלוג פילאטיס ויוגה

June 27, 2019

כאבי גב הם אחת התלונות הרפואיות הנפוצות ביותר בקרב בני אדם, ורובנו סובלים וסובלות מכאבי גב, ברמות שונות. 

כאבי גב שכיחים מאוד בימינו, בייחוד בקרב אנשים העובדים בישיבה ממושכת.

הכאב השכיח ביותר הוא באזור הגב התחתון, שאחראי על יכולת התנועה שלנו ונחשב לגמיש יותר. לעומתו, הגב העליון אחראי על היציבה ומגן על איברים חיוניים בבית החזה, ולכן הוא קשיח יותר וחשוף פחות לפגיעות. 

בניגוד למ...

December 16, 2018

ב-8 השנים האחרונות פנו אליי לא פחות מאלפי נשים כדי שאעזור להן לטפל בכאבי מפרקים חוזרים ונשנים.

נשים מכל הגילאים, בריאות בדר"כ. רובן הגדול בקרב אותן נשים סבלו מכאבים הנובעים מגורם מרכזי המשפיע על כולנו, ללא הבדל גיל, צבע או מין: פעילות אסימטרית בגוף. 

מהי פעילות אסימטרית בגוף?

חלק מהפעולות הקריטיות שאנחנו עושים ביום יום יהיו לעתים פעולות שאנחנו עושים באופן אסימטרי (כשצד אחד מב...

December 11, 2018

בתקופת ההריון מתרחשים במהירות שינויים רבים בגופך, כשהדבר הקבוע היחיד הוא השינוי :)
כמו פילאטיס לנשים בהריון, תרגול יוגה המתאים במיוחד לנשים בהריון, זו הזדמנות להבנה חדשה, הקשבה, התעמקות וקבלה של התהליך המדהים הזה. 

במימד הפיזי, תירגול היוגה מלמד אותנו את היחס ההרמוני בין הגוף לאדמה, על ידי ההתחברות לקרקע וההשתרשות, הנשימה והחיבור למרכז הכובד המשתנה, בו האישה לומדת למצוא...

April 15, 2018

כבר אין צורך לפרט ולהרחיב אודות החשיבות של פעילות גופנית כגורם מרכזי המשפיע על הבריאות, מצב הרוח והמראה החיצוני שלנו. ולכן, מעת לעת, כשאנו פונים לרופא עקב בעיות בריאותיות שונות שאנו חווים במהלך החיים, הוא תמיד ישאל את השאלה: "האם אתה מבצע פעילות גופנית"?

אז בין אם התשובה היא "כמובן", ובין אם התשובה היא "ממש לא", רציתי לספר לך שניתן לנתח את איכות הקו בכתב היד שלך, כמדד לבריאו...

כבר נאמר ונכתב רבות על התועלות המדהימות של אימון הפילאטיס, ונראה שככל שחולפות השנים עוד ועוד אנשים מכניסים את הפילאטיס כחלק בלתי נפרד מהשבוע שלהם, כיוון שהבינו את האפקטיביות של השיטה בעיצוב וחיטוב הגוף, בטיפול במכאובים ובעיות גופניות וכן ברגיעה הגופנית והנפשית שכולנו זקוקים לה מדי פעם בתוך העולם המהיר, היצרי והחומרי שאנו חיים בו.

את המידע הנ"ל, הכוכבות במאמר זה יודעות היטב,...

October 16, 2017

הבריאות שלנו נשענת על 3 יסודות שכל אחד מהם חיוני לנו: הזנה, תנועה וניקוז.

הפעילות הגופנית מזרזת את תהליך חילוף החומרים בגוף ובכך מסייעת לפינוי פסולת מהגוף.

העיסוק בספורט ובתנועה יכול לסייע למניעת מחלות, שמירה על כושר, ירידה במשקל, שיפור דימוי גוף והענקת תחושה של חיוניות ואנרגיה החיובית. 
 

התזונה הכרחית לתהליכי החיים ובמיוחד לאלה העוסקים בפעילות גופנית. היא מספקת ויטמינים ומינר...

אז אנחנו כבר אחרי החגים, הקילוגרמים נשארו, וזה הזמן לפעול ולעשות עם זה משהו. ועכשיו אתם כנראה מחפשים איך לעשות את זה. אז איך כיצד נעשה את זה בצורה נכונה? תחילה נבהיר מה לא כדאי לעשות.


דבר ראשון: אל תתחילו "דיאטה"! 


הטעות הנפוצה ביותר היא לחשוב שצריך להוריד משמעותית את כמויות האוכל, ולעשות "דיאטה" לכאורה. לרוב אנחנו מבטיחים לעצמנו שמעתה לא נאכל יותר עוגות, עוגיות או ממתקים א...

לצום זה לא דבר פשוט, לכן כתבתי עבורכם מספר עקרונות חשובים ומועילים ליום הכיפורים הקרב ובא, כך שתוכלו להכין את גופכם לקראת הצום ובכך לעבור אותו בצורה יותר קלה ויותר נעימה.
וגם, האם הצום יעזור לכם להוריד את המשקל שעליתם בארוחת החג האחרונה?

 

היום שלפני:

שתייה והרבה
רוב הגוף שלנו עשוי מנוזלים וחשוב מאוד לשתות מספיק מים לפני הצום. במקביל, מומלץ מאוד להמעיט בקפה, קולה, ומשקאות אנר...

איך אני אוהבת את תקופת החגים. סוף סוף קצת חופש, טיולים עם המשפחה, מזג אוויר נעים, הנאה מהים רגע לפני שמגיע החורף, אווירה של חג, מתנות, וכמובן ארוחות החג ומה שמסביב.

ארוחות החג מזמנות לנו מפגשים משפחתיים שמחים ושפע של אוכל טעים, וכתוצאה מכך, לרוב אנחנו לא שומרים על איזון באכילה כיוון שהמחשבה על תזונה ומשקל נדחקת באמרה השכיחה - "אחרי החגים".

לכן רציתי לתת לכם 10 טיפים חשובים...

September 11, 2017

כבר כתבו וחפרו הרבה לפניי אודות הנזקים של אורח החיים היושבני שרובנו חיות אותו, כמנהלות, מזכירות, מהנדסות, סטודנטיות וכד'.
כבעלת סטודיו המתמחה באימוני פילאטיס, דיברתי ב-8 השנים האחרונות עם אלפי נשים הסובלות מכאבים בגב, בצוואר ובשכמות, כשברוב המקרים הסיבה לכך היתה ישיבה ממושכת מול מחשב.

רובנו עובדות או לומדות מול מחשב בין 6-12 שעות ביום, וההשלכות על הגוף שלנו, בטח לאחר שנים רב...

December 20, 2016

חורף, קר, מחשיך מוקדם, ולמי בכלל בא לצאת מהבית ועוד בשביל פעילות גופנית? חשוב להבין – אם אתם סובלים מכאבים שונים בגוף, החורף זה ממש לא הזמן להפסיק להתאמן.

הכאבים בגופנו מושפעים בין היתר ממזג האוויר, והכאב גובר בעיקר בחורף עקב הטמפרטורות הנמוכות. ישנו קשר ישיר בין מזג אוויר הקר לבין ההחמרה של כאבי המפרקים. המקומות "המועדים לפורענות" יהיו בדרך כלל – הגב התחתון, הצוואר והכתפיים...

December 5, 2016

יצירת מסגרת של אורח חיים בריא, טיפול בכאבי הגב בזמן ההריון ואחרי הלידה, שמירה על יציבה וזקיפות, חיזוק קרקעית האגן, בריאות העובר ועוד... 10 סיבות מדוע את חייבת לעשות אימוני פילאטיס בזמן ההריון

October 30, 2016

האדם הממוצע אשר עסוק מאוד במהלך היום קם בבוקר, מתארגן ומארגן את הילדים, יוצא לעבודה עם הרכב, מוריד את הילדים בדרך, ממשיך לעבודה, מחנה, יוצא מהרכב והולך לשבת על כיסא. מדי פעם קם לנוחיות, קם לשתות מים, יוצא לארוחת צהריים וחוזר לשבת במשרד ולבסוף חוזר הביתה תשוש ועייף. אדם בעל אורח חיים כזה יגיע אולי ל-2,000 צעדים ביום בממוצע. אם יש לו כלב – אולי יגיע ל-5000 צעדים ביום עם סיבוב...

July 10, 2016

לפעמים מרוב המלצות, הצעות ותפריטים הראש כבר מתחיל להסתובב ואנחנו כבר לא בטוחים מה נכון ומה לא.
אז אני כאן כדי לעשות לכם קצת סדר בבאלגן.

אם הפעילות מתבצעת בשעות הבוקר המוקדמות, חשוב לאכול משהו קטן שמכיל פחמימות או סוכרים, כדי לספק לשרירים את האנרגיה הזמינה לפעילות לאחר צום הלילה. לדוגמא, שני תמרים, לחם (מחיטה מלאה!) עם גבינה וריבה, או חטיף אנרגיה. כל אחד צריך ללמוד מה הכי מ...

Please reload

Please reload

ליצירת קשר ולקביעת שיעור ניסיון